Οργή κόσμου κατά Καλαϊτζίδη στην Καλαμαριά (βιντεο)

26/1/2020 17:58    ΠΑΕ Απόλλων Πόντου
Την οργή τους κατά της ΠΑΕ Απόλλων και του Δημήτρη Καλαϊτζίδη εξέφρασαν σήμερα Κυριακή, οι οπαδοί του Απόλλωνα που συγκεντρώθηκαν έξω από το γήπεδο της ομάδας, περίπου μία ώρα πριν από την έναρξη του αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 14η αγωνιστική της Super League 2.

Το συγκεντρωμένο πλήθος φώναζε συνεχώς συνθήματα κατά του Καλαϊτζίδη, από τον οποίο και ζητούσαν να φύγει από την ομάδα.

Το παιχνίδι της ομάδας διεξήχθη κανονικά, μετά από δύο αγώνες στους οποίους ο Απόλλων δεν κατέβηκε (με Χανιά και Δόξα Δράμας).

Επιστροφή στη δράση για τον Απόλλωνα Πόντου και επιστροφή στις ήττες.

Οι «κοκκινόμαυροι» χωρίς τον Δημήτρη Καλαϊτζίδη στον πάγκο τους και με ενδεκάδα ειδικών συνθηκών, γνώρισαν τη συντριβή από τον Απόλλωνα Σμύρνης (0-5) στο γήπεδο της Καλαμαριάς για την 14η αγωνιστική της Super League 2.

Η «ελαφρά ταξιαρχία» ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Κολ στο 19΄. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, καθάρισε το παιχνίδι, με τον Μπεντινέλι να γράφει το 0-2.

Στο 29΄ ο Ιωαννίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-3 και δέκα λεπτά μετά, ο Μπεντινέλι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4, που ήταν και σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Απόλλων Σμύρνης πέτυχε και πέμπτο τέρμα, αυτή τη φορά με τον Κραγιόπουλο στο 64΄.

Οι συνθέσεις:

Απόλλων Πόντου: Προφυλλίδης, Δαλιανόπουλος, Καλλιας, Στοΐος, Φράγκος, Τουρσίδης, Καλογέρης, Αναστασιάδης (83΄ Μουρατίδης), Αμαραντίδης, Χριστοδούλου, Γιαννακόπουλος.

Απόλλων Σμύρνης: Αναγνωστόπουλος, Τσαμπούρης, Ρόσση, Ζησόπουλος, Λαρέα, Γκίνο, Μπλάζιτς (67΄ Γιαννιτσάνης), Κολ (46΄ Πατράλης), Μπεντινέλι (46΄ Κραγιόπουλος), Μαρκόφσκι, Ιωαννίδης.