Καλαμαριά: Απόλλων Πόντου - Χανιά 0-4

29/9/2019 19:31    κατέρρευσε στο δεύτερο μέρος
Με το αριστερό ξεκίνησε τη χρονιά στη Σούπερ Λιγκ 2 ο Απόλλωνας Πόντου καθώς διασύρθηκε με 0-4 από τον Κισσσαμικό.

Οι «ροσσονέρι» προσπάθησαν στο πρώτο μέρος και είχαν τρεις ευκαιρίες. Στο 10ο λεπτό το σουτ του Μπρίτο πέρασε άουτ. Στο 37ο λεπτό έκανε εκπληκτικό σουτ ο Ολαϊτάν και ο Κουτζαβασίλης απομάκρυνε με δυσκολία σε κόρνερ. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νιγηριανός επιθετικός έκλεψε την μπάλα και δεν κατάφερε να εκτελέσει από ευνοϊκή θέση.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερο στο χορτάρι και αυτό αποτυπώθηκε και στο σκορ. Στο 51' ο Ξενοφών Πάνος με κεφάλια έπειτα από σέντρα του Κουσκουνά έκανε το 0-1. Επτά λεπτά αργότερα ο Κισσαμικός διπλασίασε τα τέρματά του με τον Λεοζίνιο. Ο Βραζιλιάνος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Πολίτη.

Το εφιαλτικό δεκάλεπτο για τον Απόλλωνα ολοκληρώθηκε στο 60ο λεπτό με σουτ εκτός περιοχής του Κουσκουνά για το 0-3. Τέλος, ο επιθετικός του Κισσαμικού πέτυχε και δεύτερο γκολ με πλασέ μέσα από την περιοχή.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Καλογέρης, Λουφάκης (70′ Καλαϊτζίδης), Πουρτουλίδης (63′ Δόρης), Μπρίτο, Χασομέρης, Ολαϊτάν.

ΧΑΝΙΑ(Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Πάνος, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Ουνγιαλίδης (64′ Παπαχρήστος), Αρναρέλλης, Κουσκουνάς (75′ Δημητριάδης), Τζιώρας (46′ Λεοζίνιο).

metrosport

Καλαμαριά: Η μητρόπολη προσφέρει σε μαθητές πρωινό, μεσημεριανό και σχολικά είδη (βιντεο)

22:21 15/3/2024