Aτρόμητος - ΠΑΟΚ 1-1

3/11/2018 19:11    video

Από την συνεργασία δύο κεντρικών αμυντικών του και το γκολ του Κρέσπο ο ΠΑΟΚ κρατούσε μέχρι και το 70’ το σκορ που ήθελε στο Περιστέρι. Ο Ρολάντ Ουγκράι όμως «χτύπησε» στην μοναδική καλή στιγμή των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Πασχαλάκη και έκανε το 1-1. Αποτέλεσμα που σταμάτησε το αήττητο σερί νικών του Δικεφάλου.

Βέρνμπλουμ και Πρίγιοβιτς είχαν τις ευκαιρίες του αγώνα προς το φινάλε για να χαρίσουν… τρίποντο στον ΠΑΟΚ, το γκολ δεν ήρθε με το τελικό 1-1 να διατηρεί παρόλα αυτά τον ΠΑΟΚ στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Νταμίρ Κάναντι που εκτός των άλλων είχε να διαχειριστεί και τις πολλές απουσίες βασικών παικτών του επέλεξε έναν σχηματισμό… έκπληξη, επιλέγοντας να παίξει με πέντε αμυντικούς, κάτι που δεν του βγήκε στην… πράξη με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να το εκμεταλλευτεί, βρίσκοντας γκολ στο 40’.

Νωρίτερα, οι Ασπρόμαυροι «φωνάζουν» σωστά για πέναλτι σε ανατροπή του Ελ Καντουρί από τον Στρούγγη, με τον Τζήλο να δείχνει «παίζεται». Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αυστριακός τεχνικός επιχείρησε να αλλάξει πράγματα στο παιχνίδι της ομάδας του. Το 5-3-2 μετατράπηκε σε 4-2-3-1, αυτό έδωσε  ώθηση στην ομάδα του με τις αλλαγές του Ενσικουλού και του Κωτσόπουλου να κάνουν πιο γρήγορα την ομάδα της Δυτικής Αττικής. Παρόλα αυτά, ο ΠΑΟΚ είχε την μεγάλη ευκαιρία να «κλειδώσει» το τρίποντο την οποία έχασε ο Ζαμπά στο 65'.

Φάση καθοριστική με τους γηπεδούχους που έμειναν στο παιχνίδι μέχρι το φινάλε να ισοφαρίζουν στο 72' με τον Ουγκράι. Ο Ατρόμητος διατήρησε το αήττητό του και πάει με άλλον... αέρα στο ντέρμπι με την ΑΕΚ με τον Δικέφαλο του Βορρά, να χάνει μοναδική ευκαιρία βάσει των ευκαιριών και της εικόνας που είχε να δώσει συνέχεια στο σερί νικών του.

sdna

10/10 ούτε ο Μάνθος! Θυμάσαι 10 λεπτομέρειες για την Γκαρσόνα Β’ που ελάχιστοι παρατήρησαν;

15:23 29/7/2020